O FIRMIE

Firma "KOMINKI - ZYGMUNT NOSEK", pełna nazwa: Przedsiębiorstwo - Handlowo - Usługowo - Produkcyjne, Import, Export "PROTERM" jest związana z osobą właściciela. Jej działalność opiera się o jego doświadczenia z produkcją kafli i wykonywaniu kominków, pieców i kuchni kaflowych od 1978 roku. Pierwsze kominki wykonywaliśmy głównie otwarte z kafli, czasami z marmuru, granitu lub kamienia naturalnego.
Po otwarciu się naszego kraju na Zachód, zainteresowaliśmy się kominkami tzw. Gorącymi, głównie niemieckimi. W takim kominku palenisko stanowi żeliwny lub stalowy wkład (stal o wysokiej jakości - ognioodporna) wyłożona kształtkami szamotowymi, z odpowiednio sterowanym układem spalania.
Taki układ daje o wiele więcej ciepła, które dodatkowo jest akumulowane w budowie kominka. Obudowę stanowią elementy wykonane jak kiedyś w piecu kaflowym. Zespolenie tych cech stwarza niepowtarzalne połączenie pieca kaflowego i kominka. Mamy zatem możliwość korzystania z naturalnego ognia i wykorzystania maksymalnie ciepła powstającego ze spalania drewna. Najnowszym rozwiązaniem jest podłączenie wkładu kominkowego bezpośrednio na zasilanie powietrzem z pola do spalania. Stwarza to niepowtarzalną, miłą i ekologiczną atmosferę w izbie (salonie). Ponadto w czasie budowy domu można zmyślnie rozprowadzić gorące powietrze (izolowanymi rurami) po całym domu i ogrzać dodatkowo wiele pomieszczeń. Ogrzewanie takie jest grawitacyjne, więc naturalne bez nadmuchu, dużo zdrowsze i niealergiczne. Najlepszym rozwiązaniem jest rozprowadzić powietrze rurami z blachy ocynk izolowanymi ułożonymi w wylewkach. Innym rozwiązaniem jest prowadzenie rur w suficie podwieszanym.
Firma nasza wykonuje wszystkie te usługi łącznie z budową systemem tradycyjnym pieców kaflowych pokojowych i modnych ostatnio kuchennych z piekarnikiem czy piecem chlebowym opalanych drewnem.
Głównie wykonujemy wszystkie roboty kompleksowo od projektu do zapalenia kominka, pieca lub kuchni. Firma nasza oparta jest o wąską grupę doświadczonych pracowników, związanych z nią od początku, co gwarantuje możliwość wykonania nawet najbardziej skomplikowanej obudowy kominka, w wersji kominka gorącego.
Podejmując starania o to aby kominek był duszą domu, tym najmilszym meblem, staramy się ciągle doskonalić naszą pracę i budować kominki, kuchnie i piece coraz wspanialsze na materiałach z całej Europy.
Podstawowa zasada - naszym kominkiem możesz samodzielnie ogrzewać domek spalając wszystkie rodzaje drewna. Spalając np. drewno twarde (suszone min.2 lata), czyli suche, koszt ogrzewania jednego sezonu to ok. 1000 zł. Zatem powodzenia - koszt naszego kominka szybko się zwróci.


Zygmunt Nosek


 
 

 

 

realizacje